Wrzesień 2019 rok
01.02.22 - 14.03.22
          
[8 I]
16 VII
[28 I]
Urodziny Rachel
Wątek otwarty dla wszystkich
06 IX
[03 III]
Lekcja Numerologii
Lekcja dla VII rocznika
0000
0000
0000
0000
  Kolejny rok dobiega końca.
  Rok, który był wyjątkowy, taki w którym wiele się zmieniło, ale też taki, który przynosi nadzieję na nowy, lepszy początek.
  Przede wszystkim nasza Hogwarcka kadra uległa dużemu przerzedzeniu. Przeciwko dyrektorowi Darby’emu wystosowano zarzuty korupcji, nepotyzmu jak i ogólnego łamania prawa, w które zamieszanych było część nauczycieli. Z powodu licznych skandali został on odsunięty od władzy, a w miejsce profesorów ściśle współpracujących z nim, zatrudniono nowych. Mamy wciąż z tego powodu braki w kadrze, ale nowa pani Dyrektor robi co w jej mocy aby Hogwart stał się lepszym miejscem.
  Nadszedł też czas aby ogłosić wyniki na które wszyscy czekali — kto zdobywa Puchar domów?
  Z radością pragniemy ukoronować dom, który zdobył największą ilość punktówy, wykazał się wkładem i zaangażowaniem w życie swojej małej społeczności i doprowadzili ją na szczyt. W tym roku szkolnym zwycięzcą z 1062 punktami zostaje Hufflepuff! Wszystkim mieszkańcom domu Borsuka gratulujemy, a pozostałych zachęcamy by podążali ich śladami. Drugie miejsce z 989 punktami zajmuje Ravenclaw, trzecie miejsce z 874 punktami Gryffindor i czwarte miejsce należy do Slytherinu z 834 punktami.
  Lato nadchodzi, wszystkim wam życzymy mnóstwa przygód, dobrej zabawy i wypoczynku. Pragniemy was jednak prosić o roztropność i uwagę, byśmy mogli się spotkać wszyscy po wakacjach. Na wyspach dzieje się wiele dziwnych rzeczy, uważajcie na siebie, nie podejmujcie zbędnego ryzyka i przede wszystkim pamiętajcie, że to od waszych decyzji zależy, czy uda wam się spędzić szczęśliwe lato.

Użytkownicy przeglądający ten dział: 1 gości
Poddziały w "Londyn"
Ministerstwo Magii
[ wątki 6 || posty 13 ]
Ministerstwo Magii od 1707 roku pełni rolę głównego organu zarządzającego czarodziejskim społeczeństwem. Zlokalizowany w samym centrum Londynu, budynek podzielony został na dziewięć podziemnych pięter mieszczących poszczególne departamenty. Pomimo lokalizacji, pomieszczenia zostały wyposażone w magiczne okna, a więc do środka dochodzi światło słoneczne. Do Ministerstwa dostać się można przez atrapy budki telefonicznej (wejście dla interesantów) albo publicznej toalety (wejście dla pracowników).
Marie-Joseph Lumière
Szpital im. św. Munga
[ wątki 8 || posty 8 ]
Placówka, w której służba medyczna zajmuje się leczeniem magicznych urazów. Założona w XVII w. przez uzdrowiciela, Munga Bonhama, znajduje się w Londynie, w od dawna nieprosperującym domu handlowym Purge & Dowse Ltd. Żeby dostać się do szpitala, należy podejść do manekina kobiety i przedstawić cel swojej wizyty. Budynek jest podzielony na pięć pięter, z których na każdym znajduje się inny oddział.
Episkey
Kawiarnia
07-08-2021, 20:47
Episkey
Miasto
[ wątki 5 || posty 8 ]
Trzecie co do wielkości miasto w Europie i jedno z najpopularniejszych wśród turystów; Londyn ma do zaoferowania wiele zarówno dla czarodziejów, jak i mugoli. Przez tych drugich zajmowana jest zresztą większa część metropolii. Znajdują się tu zabytki i parki, ekskluzywne dzielnice jak i zwykłe osiedla.
Isabel Cardona de la Selva
Ulica Pokątna
[ wątki 5 || posty 25 ]
Magiczna, brukowana ulica, która znajduje się w Londynie za pubem Dziurawy Kocioł. Miejsce bogate w przeróżne lokale przynależne światowi czarodziejów - kawiarnie, aptekę, księgarnię, Bank Gringotta, centrum handlowe Eeylopa, redakcję Proroka Codziennego, sklepy z magicznymi dowcipami, sprzętem do Qudditcha, różdżkami, kotłami etc. Aby dostać się na Pokątną należy wystukać różdżką odpowiedni kod na ceglanej ścianie ulokowanej na podwórku za pubem albo skorzystać z sieci Fiuu czy teleportacji.
Nastya Kutuzov
Ulica Śmiertelnego Nokturnu
[ wątki 6 || posty 6 ]
Obskurna ulica handlowa równoległa do ul. Pokątnej, również przeznaczona na użytek czarodziejów, ale przy tym mniej uczęszczana i ponura. Tutejsze sklepy wyposażone są w przedmioty często przesączone czarną magią, a klimat, jak i cała ponura otoczka tego zakątka sprzyja środowisku przestępczemu i rozkwitowi nielegalnych interesów.
Episkey