Wrzesień 2019 rok
01.02.22 - 14.03.22
          
[8 I]
16 VII
[28 I]
Urodziny Rachel
Wątek otwarty dla wszystkich
06 IX
[03 III]
Lekcja Numerologii
Lekcja dla VII rocznika
0000
0000
0000
0000
  Kolejny rok dobiega końca.
  Rok, który był wyjątkowy, taki w którym wiele się zmieniło, ale też taki, który przynosi nadzieję na nowy, lepszy początek.
  Przede wszystkim nasza Hogwarcka kadra uległa dużemu przerzedzeniu. Przeciwko dyrektorowi Darby’emu wystosowano zarzuty korupcji, nepotyzmu jak i ogólnego łamania prawa, w które zamieszanych było część nauczycieli. Z powodu licznych skandali został on odsunięty od władzy, a w miejsce profesorów ściśle współpracujących z nim, zatrudniono nowych. Mamy wciąż z tego powodu braki w kadrze, ale nowa pani Dyrektor robi co w jej mocy aby Hogwart stał się lepszym miejscem.
  Nadszedł też czas aby ogłosić wyniki na które wszyscy czekali — kto zdobywa Puchar domów?
  Z radością pragniemy ukoronować dom, który zdobył największą ilość punktówy, wykazał się wkładem i zaangażowaniem w życie swojej małej społeczności i doprowadzili ją na szczyt. W tym roku szkolnym zwycięzcą z 1062 punktami zostaje Hufflepuff! Wszystkim mieszkańcom domu Borsuka gratulujemy, a pozostałych zachęcamy by podążali ich śladami. Drugie miejsce z 989 punktami zajmuje Ravenclaw, trzecie miejsce z 874 punktami Gryffindor i czwarte miejsce należy do Slytherinu z 834 punktami.
  Lato nadchodzi, wszystkim wam życzymy mnóstwa przygód, dobrej zabawy i wypoczynku. Pragniemy was jednak prosić o roztropność i uwagę, byśmy mogli się spotkać wszyscy po wakacjach. Na wyspach dzieje się wiele dziwnych rzeczy, uważajcie na siebie, nie podejmujcie zbędnego ryzyka i przede wszystkim pamiętajcie, że to od waszych decyzji zależy, czy uda wam się spędzić szczęśliwe lato.

Użytkownicy przeglądający ten dział: 1 gości
Poddziały w "Hogwart"
Hogsmeade
[ wątki 18 || posty 87 ]
Malownicza wioska ulokowana na terenach Szkocji w pobliżu Hogwartu, zamieszkała wyłącznie przez czarodziejów. Niemal cała jej powierzchnia jest zagospodarowana przez liczne budynki, w tym głównie domy i sklepy. Uczniowie mogą ją odwiedzać w wybrane weekendy od trzeciego roku w górę po dostarczeniu Opiekunowi Domu oświadczenia podpisanego przez prawnego opiekuna.
Rachel Rowle
Hogwart Express
02-03-2022, 12:17
Rachel Rowle
Okolice
[ wątki 21 || posty 353 ]
Wokół Hogwartu rozciąga się wielka przestrzeni zielona zarezerwowana dla obszernych błoni, boiska do Qudditcha i kilku szklarni, gdzie uczniowie zgłębiają tajniki zielarstwa. Tutaj także znajdują się chata gajowego i Zakazany Las, do którego uczniom kategorycznie nie wolno wchodzić. Żyje tam wiele magicznych stworzeń takich jak centaury, testrale czy akromantule, stąd nawet dla dorosłego czarodzieja spacer po lesie stanowi ogromne ryzyko.
Mistrz Gry
Cieplarnie
01-02-2022, 20:06
Mistrz Gry

Podziemia
[ wątki 20 || posty 124 ]
Rozległa powierzchnia pod zamkiem układająca się w istny labirynt korytarzy. Jest w nich znacznie chłodniej niż w innych częściach budynku. To tam mieści się kilka ważniejszych pomieszczeń, w tym liczne pracownie eliksirów, hangar na łodzie, legendarna Komnata Tajemnic, kuchnia, a także przestrzeń wydzielona na pokoje wspólnie oraz sypialnie dwóch domów - lochy Slytherinu i przytulna piwnica Hufflepuffu.
Mistrz Gry
Sala lekcyjna I
01-02-2022, 20:08
Mistrz Gry

Parter
[ wątki 8 || posty 108 ]
Pierwszy poziom budynku, do którego wchodzi się przez wielkie, ciężkie drzwi. W skład parteru wchodzą takie elementy jak rozległy dziedziniec, hol wyposażony w liczne gobeliny, ogromne schody prowadzące na wyższe kondygnacje budynku, komnata przebudowana na pokój nauczycielski, kanciapa woźnego, sala transmutacyjna i Wielka Sala. W tej ostatniej odbywają się wszystkie ważniejsze uroczystości, takie jak rozpoczęcie i zakończenia roku szkolnego czy uczta w Noc Duchów.
Ezgi Owens
Wielka Sala
09-03-2022, 14:07
Ezgi Owens

I piętro
[ wątki 6 || posty 39 ]
Na tym poziomie mieszą się głównie liczne komnaty przeznaczone do kształcenia młodych adeptów magii z takich przedmiotów jak OPCM, historia magii i mugoloznastwa, dlatego w trakcie trwania zajęć jest jednym z najbardziej zatłoczonych pięter. Tutaj także znajduje się salonik prefektów, gdzie przedstawiciele Domów mogą odpocząć od obowiązków lub wspólnie pracować nad różnymi inicjatywami.
Mistrz Gry
Łazienka prefektów
01-02-2022, 20:18
Mistrz Gry
II piętro
[ wątki 6 || posty 32 ]
Piętro najrzadziej uczęszczane przez uczniów, bo to właśnie na nim ulokowana jest znaczna część nauczycielskich gabinetów, ubikacja zamieszkała przez ducha, schowek na środki czystości oraz pokój gościny przeznaczony dla przybyszy, którzy z jakiegoś powodu zostali zmuszeni do pozostania w murach zamku więcej niż jeden dzień.
Mistrz Gry
III piętro
[ wątki 6 || posty 60 ]
Kolejny poziom, gdzie mieści się masa klas lekcyjnych, ale także kilka ciekawszych pomieszczeń. Tutaj znajdują się zbrojownia czy Izba Pamięci, uwieczniająca osiągnięcia najwybitniejszych uczniów. Częścią trzeciego piętra jest także Skrzydło Szpitalne.
Mistrz Gry

IV piętro
[ wątki 8 || posty 103 ]
Czwarta kondygnacja w zamku. Tutaj znajdują się kolejne sale lekcyjne, jak i obszerna szkolna biblioteka.
Mistrz Gry
Biblioteka
01-02-2022, 20:23
Mistrz Gry
V piętro
[ wątki 6 || posty 17 ]
Na piątym piętrze przez większość dnia panuje spokój; w jego skład wchodzą głównie sale przeznaczone na różne zajęcia pozalekcyjne. Ponadto na niewielkim obszarze rozciąga się bagno — pamiątka po dwóch niesfornych uczniach, którzy sprzeciwili się szkolnemu inkwizytorowi.
Rachel Rowle
Klasa numerologii
23-03-2022, 11:06
Rachel Rowle
VI piętro
[ wątki 5 || posty 5 ]
Ta kondygnacja nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle pozostałych. Ulokowane jest tam wschodnie skrzydło, klasa do nauki starożytnych run oraz inne sale lekcyjne, w tym liczne puste, niezagospodarowane komnaty.
Episkey
Mała sala
04-08-2021, 16:58
Episkey
VII piętro
[ wątki 20 || posty 71 ]
Siódme piętro spełnia jedną z ważniejszych funkcji w całym zamku — jest bezpośrednim łącznikiem między zamkiem, a licznymi wieżami, sowiarnią i komnatą przeznaczona do nauki wróżbiarstwa.
Mistrz Gry