Wrzesień 2019 rok
01.02.22 - 14.03.22
          
[8 I]
16 VII
[28 I]
Urodziny Rachel
Wątek otwarty dla wszystkich
06 IX
[03 III]
Lekcja Numerologii
Lekcja dla VII rocznika
0000
0000
0000
0000
  Kolejny rok dobiega końca.
  Rok, który był wyjątkowy, taki w którym wiele się zmieniło, ale też taki, który przynosi nadzieję na nowy, lepszy początek.
  Przede wszystkim nasza Hogwarcka kadra uległa dużemu przerzedzeniu. Przeciwko dyrektorowi Darby’emu wystosowano zarzuty korupcji, nepotyzmu jak i ogólnego łamania prawa, w które zamieszanych było część nauczycieli. Z powodu licznych skandali został on odsunięty od władzy, a w miejsce profesorów ściśle współpracujących z nim, zatrudniono nowych. Mamy wciąż z tego powodu braki w kadrze, ale nowa pani Dyrektor robi co w jej mocy aby Hogwart stał się lepszym miejscem.
  Nadszedł też czas aby ogłosić wyniki na które wszyscy czekali — kto zdobywa Puchar domów?
  Z radością pragniemy ukoronować dom, który zdobył największą ilość punktówy, wykazał się wkładem i zaangażowaniem w życie swojej małej społeczności i doprowadzili ją na szczyt. W tym roku szkolnym zwycięzcą z 1062 punktami zostaje Hufflepuff! Wszystkim mieszkańcom domu Borsuka gratulujemy, a pozostałych zachęcamy by podążali ich śladami. Drugie miejsce z 989 punktami zajmuje Ravenclaw, trzecie miejsce z 874 punktami Gryffindor i czwarte miejsce należy do Slytherinu z 834 punktami.
  Lato nadchodzi, wszystkim wam życzymy mnóstwa przygód, dobrej zabawy i wypoczynku. Pragniemy was jednak prosić o roztropność i uwagę, byśmy mogli się spotkać wszyscy po wakacjach. Na wyspach dzieje się wiele dziwnych rzeczy, uważajcie na siebie, nie podejmujcie zbędnego ryzyka i przede wszystkim pamiętajcie, że to od waszych decyzji zależy, czy uda wam się spędzić szczęśliwe lato.

EpiskeyOgłoszenia
#1
Ogłoszenia
Temat przeznaczony na ogłoszenia od administracji.
#2
Garść aktualizacji
Kocio-Pawi weekend okazał się być całkiem owocnym: mamy dla Was nowe mechaniki, start fabuły forumowej oraz parę innych drobnostek, które przekażemy Wam na dniach.
Z tego miejsca chciałam też przeprosić za postój w moich postach — zależało mi na tym, by jak najwięcej technicznych rzeczy zrobić w momencie, gdy była na to szansa

Strona formalna
⇢ Zostały dodane pierwsze informacje na temat Wróżbiarstwa — wróżenie z fusów oraz ze szklanej kuli;
⇢ Mamy nowy regulamin zadań fabularnych;
⇢ Zostały dodane wskazówki i zasady dotyczące przyznawania nagród fabularnych;
⇢ Wprowadziłyśmy nowe avatary dla Mistrza Gry oraz Nowych Użytkowników, za chwilę spróbujemy ruszyć z ogólnodostępnym kontem NPC.


Strona fabularna
To przede wszystkim rozpoczęcie ogólnego eventu fabularnego dla wszystkich graczy oraz wrzucenie pierwszego, oficjalnego zadania fabularnego.
Jeszcze dzisiaj zakończą się też rozgrywki szachowe.


Opiekunowie i Prefekci
Oficjalnie przyznajemy pieczę nad uczniami następującym postaciom:
@Penelope Owens — opiekunka Gryffindoru;
@Harvey Rowle — opiekun Ravenclawu;
@Odette Kennedy — opiekunka Slytherinu;
@Jesper Hansen — opiekun Hufflepuffu.

@Silvaria Nassari — prefekt Slytherinu, V rok;
@Terrence Lee — prefekt Hufflepuffu, V rok;
@Henry Makbet Yaxley — prefekt Slytherinu, VI rok;
@Cardan Davies — prefekt Ravenclawu, VI rok;
@Aldric Walbeck — prefekt Slytherinu, VII rok; prefekt naczelny.

Wyróżnionym postaciom gratulujemy i życzymy długiej oraz owocnej rozgrywki.
DLACZEGO NIE DZIAŁĄ
#3
Fabularny czerwiec
Hasło czerwca: Garnek
Wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca fabularnego, chcielibyśmy wprowadzić nowe urozmaicenie gry w postaci wyzwań fabularnych — krótkich haseł przewodnich do możliwego wykorzystania na fabule. Wykonać można dowolną ilość wyzwań, jednak tylko za jedno z nich może zostać przyznana nagroda na koniec miesiąca fabularnego. W każdym miesiącu, nagrody będą ulegać drobnym zmianom.
W chwili obecnej, za wykonanie czerwcowego wyzwania fabularnego, w lipcu przysługiwał będzie bonus +10 do rzutu podstawowego. Jeżeli zainteresowanie będzie duże, w przyszłości postaramy się nieco urozmaicić możliwe do wykonania zadania i trochę je ukierunkować.
Jak wykorzystacie hasło? — Wasza inwencja twórcza. Grunt, żeby garnek wziął udział w fabule i był powiązany z ich elementem przewodnim.
Aby zgłosić fabułę, należy podrzucić link do niej w odpowiednim temacie.

Egzaminy
Egzaminy, za wyjątkiem postaci, które nie posiadają wymaganej liczby WUM w danej kategorii lub mają ich zbyt mało na konkretny wynik testu (OWuTeM-y) zostaną zaliczone z automatu. W przeciwnym wypadku (jeżeli nie ma wystarczających WUM), na koniec fabularnego czerwca pojawi się mechanika zdawania egzaminów.
DLACZEGO NIE DZIAŁĄ
#4
Fabularny Czerwiec
Fabularny Czerwiec trwa w najlepsze, fabuły się mnożą i pragniemy dać wam szansę skorzystania z możliwości uczestnictwa w lekcjach, jak również wzięcia udziału w zadaniu fabularnym. Z tego powodu przedłużamy czas trwania Czerwca o miesiąc. Oficjalnie będzie on trwał do końca realnego Listopada.
Tym samym pragniemy zakomunikować, że fabularne wakacje - Lipiec i Sierpień - zostaną rozegrane w trakcie trwania Grudnia. Okres wakacyjny jest czasem w którym musimy ograniczyć się do tematów poza Hogwartem i niekiedy ciężko jest nam znaleźć punkt zaczepienia do relacji i poprowadzenia ciekawych wątków. Między innymi dlatego postanowiliśmy zastosować takie rozwiązanie. Dodatkowo, dzięki ograniczeniu wakacji do jednego miesiąca realnego da nam możliwość rozpoczęcia nowego roku fabularnego wraz początkiem 2022 roku.
Mamy nadzieję, że ta drobna zmiana przypadnie wam do gustu i uda wam się wziąć udział w trwających atrakcjach.


#5
Część fabularna
Dziękujemy wszystkim za udział w evencie, którego temat powróci do nas w trakcie fabularnych wakacji — o tym już wkrótce w zakładce związanej z eventami.
Jeśli chodzi o koniec roku, zdecydowaliśmy się nie organizować żadnego eventu z nim związanego. Zamiast tego wrzucamy fabularne podsumowanie roku szkolnego.
Retrospekcje
Wkrótce pojawią się w tematach szkolnych adnotacje dotyczące zmienionego roku szkolnego. Dopóki to nie nastąpi, możecie spokojnie pisać w danych tematach. Po tym fakcie, uprzejmie prosimy o przeniesienie się do retrospekcji. Wakacje oficjalnie potrwają przez cały styczeń, ale nie wykluczam możliwości ich przedłużenia. Zobaczymy, bo lada dzień szykuje się dla Was nowy event.
Dorośli
Postaci, które kończą Hogwart, proszone są o poinformowanie kogoś z administracji o to, jaki zawód chcą pełnić w przyszłości.
Punkty
Od dnia dzisiejszego (23/12/21) przyznajemy kolejną pulę 15 punktów WUM możliwych do zdobycia. Zasady oczywiście się nie zmieniają. Życzymy miłego rozwijania postaci.
Jeśli chodzi o punkty przyznane za event, @Paw powinna dzisiaj wrzucić tutaj rozpiskę co i jak.

Administracja
Oficjalnie chciałabym podziękować @Rottie, która zrobiła kawał dobrej roboty, zanim pochłonęło ją osławione życie.exe. Pamiętaj, że w razie czego zawsze możesz dać mi kopa w dupę, jakbym się zapomniała i zamieniła w niesłuchające ludzi monstrum.
Oficjalnie witamy też z powrotem @Szop-a, która objęła zaszczytną funkcję Mistrza Gry razem z Silvą, której spirit-animal został @Lis .
Zaszczytną funkcję naczelnego ogarniacza spisów i WUM pełni @Foka, któremu z całego serca dziękuję.
Na koniec: Wesołych Świąt wszystkim
DLACZEGO NIE DZIAŁĄ
#6
Zaproszenie na urodziny Rachel
Hej!
16 lipca w godzinach wieczornych odbędzie się wyjątkowa, bo moja, impreza urodzinowa! Tak, to najwyższa i najlepsza pora, dlatego, każdego, kto lubi imprezować w najlepszym towarzystwie, nie może zabraknąć.
Wystarczy, że założysz ładne ciuszki, pozytywnie się nastawisz i pojawisz, a ja zadbam o całą resztę! Będą gry, zabawy i atrakcje- niekoniecznie bezpieczne. To zapewniam ja, najlepsza gospodyni!
  • Przekonaj się na własnej skórze, czy potrafimy razem imprezować.
  • Sprawdź, czy wszystkie plotki o Rowle, są tylko plotkami.

Zapraszam dosłownie każdego ucznia, Oczywiście każda osoba, która po prostu chce się pobawić, będzie bardzo mile widziana.
Wypatrujcie naszego pierwszego postu, którzy wszystko rozpocznie.
~Rachel


Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości