Zegarki

Zegarki IWC — cud techniki z Schaffhausen

Małe miasto Schaffhausen, które w Polsce znane jest jako Szafuza to dom dla IWC, jednego z najlepszych producentów zegarków. W położonej nad Renem i tuż obok Niemiec miejscowości powstała właśnie ta kultowa w świecie zegarków firma. IWC od ponad 150 lat zachwyca swoich klientów swymi zegarkami, które niektórzy uważają wręcz za mały cud techniki. 

Jak IWC trafiło do czołówki szwajcarskich producentów zegarków?

Bycie jednym z najlepszych producentów zegarków w Szwajcarii to zadanie bardzo trudne. Ten mały kraj jest pełen przedsiębiorstw, które specjalizują się właśnie w takim rodzaju działalności. Tym bardziej trzeba docenić historię IWC. Mówimy o firmie, która istnieje od ponad 150 lat. Jak więc IWC Schachffhausen trafiło na sam szczyt tego przemysłu?

Przede wszystkim na korzyść IWC zadziałały innowacje. IWC to między innymi pierwsza w historii firma, która zaprezentowała zegarek z tytanu. Doszło do tego w 1980 roku. W drugiej połowie lat 80. XX wieku, czyli zaledwie kilka lat później IWC zaprezentowało z kolei pierwszy w historii czasomierz w kopercie ceramicznej. Mówimy więc o firmie z najwyższej półki, która chętnie wprowadza innowacje, a jednocześnie trzyma się bardzo ważnych tradycji. 

Jakie są zegarki IWC?

IWC to marka, która oferuje wiele serii zegarków. Kolekcji jest około sześciu. Mowa tu o seriach takich jak:

  • Pilots’s watch,
  • Portugieser,
  • Ingenieur,
  • Aquatimer,
  • Da Vinci, 
  • Portofino. 

Dzięki temu oferta IWC jest bardzo zróżnicowana. Znajdziemy w niej np. zegarki dla pilotów, ale też do nurkowania i pływania w wodzie oraz dla miłośników dobrego wyglądu i miłej dla oka biżuterii. 

Jak wybrać odpowiedni zegarek IWC?

Kupno właściwego czasomierza potrafi być wyzwaniem. Przeglądając zegarki IWC można jednak łatwo wywnioskować, które są warte uwagi. Do najdroższych należą modele Portugieser oraz Pilot’s Watch. Aquatimer to z kolei seria przeznaczona do przebywania w wodzie. Bardzo ciekawym wyborem mogą być też zegarki IWC Portofino.

Co je wyróżnia? Przede wszystkim wygląd. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz sprawdzonych materiałów można uzyskać piękne i ponadczasowe zegarki, które znakomicie leżą na dłoni. Tak stworzone czasomierze świetnie sprawdzą się na przykład podczas noszenia ich na specjalne okazje. Inne kolekcje również mają wiele do zaoferowania. Zegarki IWC Pilot’s Watch oraz Portugieser. Te modele osiągają także zawrotne ceny sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych, Dzięki temu każdy zegarek IWC może być świetną inwestycją posiadanego kapitału.