Piła na wysięgniku STIHL – jaka pilarka sprawdzi się do prac w ogrodzie?
Bez kategorii

Piła na wysięgniku STIHL – jaka pilarka sprawdzi się do prac w ogrodzie?

Porządkowanie ogrodów i sadów, w których istnieje konieczność wykonania prac pielęgnacyjnych przy drzewach, wymaga użycia specjalistycznych elektronarzędzi jak np. piła na wysięgniku STIHL. Jakie są rodzaje podkaszarek teleskopowych? Czym kierować się przy zakupie?

Jakie są typy pił na wysięgniku STIHL?

Do pielęgnacji drzew i krzewów stosowane są zwykle piły łańcuchowe. W przypadku konieczności przycięcia wyżej położonych gałęzi zamiast drabin, podnośników sprawdzi się piła na wysięgniku STIHL. Może mieć ona różny mechanizm napędzający. Mamy piły spalinowe, elektryczne – zasilane sieciowo, akumulatorowe. Każdy typ, sprawdzi się do innego rodzaju prac.

Piła na wysięgniku STIHL z silnikiem zasilanym mieszanką benzyny i oleju idealnie nadaje się do przycinania i cięcia grubych gałęzi. Mimo dość głośnej pracy odznacza się ona dużą mocą, wydajnością i niezależnością od źródeł zasilania. Podkrzesywarki spalinowe nowego typu mają wydajne silniki, wykonane w technologii 4-MIX, które zapewniają redukcję emisji spalin oraz odpowiedni moment obrotowy. Ze względu na wagę, to urządzenia dedykowane dla profesjonalistów – leśników, czy też zawodowych ogrodników. Z kolei piła na wysięgniku STIHL elektryczna, to model, który z powodzeniem można zabrać na działkę, czy też do wiosennego przycinania drzew, żywopłotów wokół domu. Zaletą tego modelu jest cicha praca i brak emisji spalin. Ostatnim rodzajem pilarki teleskopowej jest piła na wysięgniku STIHL akumulatorowa – to połączenie wygody i wydajności, a także stabilnej pracy bez uczucia większych wibracji.

Czym kierować się przy zakupie piły na wysięgniku STIHL?

Chcąc kupić wysokiej jakości piłę na wysięgniku STIHL przede wszystkim trzeba wybrać rodzaj zasilania, który będzie spójny z naszymi potrzebami. W następnej kolejności określamy moc urządzenia, a także sprawdzamy ruchomość modułu tnącego. W modelach godnych uwagi może być on ustawiony pod wybranym kątem, co ułatwia pracę w bardziej wymagających obszarach.

Możesz również polubić…