Plecak, worek czy nerka? W co spakować się na krótką wycieczkę?
Bez kategorii

Plecak, worek czy nerka? W co spakować się na krótką wycieczkę?

Wybierasz się na pieszą wędrówkę po górach, a może planujesz przejażdżkę rowerową? Zadbaj o wszystkie detale włącznie z tym, w co zapakujesz wszystkie niezbędne drobiazgi. Czym kierować się podczas wyboru plecaka lub worka na wycieczkę? Jaki produkt będzie najbardziej odpowiedni na twoją wyprawę? Sprawdź poniżej.

Lekko i komfortowo – czyli worek lub nerka

Zarówno worek, jak i nerka są idealnym rozwiązaniem na krótkie wycieczki. Pierwsza opcja może pomieścić jednak dużo więcej. W worek z pewnością zapakujesz nie tylko telefon i portfel, ale także ubranie na zmianę, wodę i kanapki. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza gdy wędrówka odbywa się tuż przed zapowiadaną zmianą pogody. Worki dostępne obecnie w sprzedaży są przystosowane do noszenia na plecach. Do ich produkcji używa się nieprzemakalnych i trwałych materiałów, stąd chronią one całą swoją zawartość. Co więcej, są wygodne, ponieważ podobnie, jak plecaki równomiernie obciążają ramiona.

Nerki w przeciwieństwie do worków na plecy, są bardzo małe. Można je nosić zarówno na biodrach, jak i na ukos, zapięte przez ramię. Wyższej jakości modele również są wykonywane z nieprzemakalnych materiałów, więc nie musisz obawiać się, że zawartość nerki zmoczy deszcz. Nerka sprawdzi się jedynie podczas kilkugodzinnych wypraw. Niestety ma możliwości umieszczenia w niej prowiantu, ponieważ jest ona zbyt mała.

Pojemny plecak na miarę dużych potrzeb

Plecak jest jedną z najczęściej wybieranych opcji na krótkie wycieczki. Podobnie jak worek równomiernie obciąża ramiona i nie powoduje jednostronnego obciążenia kręgosłupa. Sprawdzi się zarówno w trakcie wycieczki pieszej, jak i rowerowej. W plecaku zmieszczą się zarówno ubrania, prowiant, jak i niezbędne dokumenty i leki. Jedynym problemem, z uwagi na duże komory jest problem ze znalezieniem potrzebnego przedmiotu. Dlatego też wybierając plecak, warto zwrócić uwagę liczbę komór, przegródek oraz ich wielkość.

Dobrym rozwiązaniem podczas grupowych lub rodzinnych wycieczek jest zabranie ze sobą przynajmniej jednego lub dwóch plecaków i dodatkowo nerek albo worków. Jest to sposób na spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, a jednocześnie ograniczenie zbędnego nadbagażu.

Możesz również polubić…